BZT52C20
Extended
Manufacturer
Jiangsu Changjing Electronics Technology Co., Ltd.
MFR.Part #
BZT52C20
JLCPCB Part #
C2107
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA@14V 18.8V~21.2V 20V 225Ω 350mW 55Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS