BZT52C16
Extended
Manufacturer
Jiangsu Changjing Electronics Technology Co., Ltd.
MFR.Part #
BZT52C16
JLCPCB Part #
C2105
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@11.2V 15.3V~17.1V 16V 200Ω 40Ω 500mW SOD-123 Zener Diodes ROHS