JLZ7387Y-33
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
JLZ7387Y-33
JLCPCB Part #
C22468597
Package
SOT-89-3L
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 2.1uA 3.3V 60V 650mV@(100mA) 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-89-3L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS