YJ1117EE-18
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
YJ1117EE-18
JLCPCB Part #
C22468584
Package
SOT-223-3L
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1.1V@(1A) 1.8V 13V 1A 3.5mA 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown SOT-223-3L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS