MF400K04F2
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
MF400K04F2
JLCPCB Part #
C22468396
Package
F2
Description
-40℃~+150℃ 1 Pair Common Cathode 1.5V@400A 1250W 400A 400V 500uA@400V F2 Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS