AIC1747-25GU3TR
MFR.Part #
AIC1747-25GU3TR
JLCPCB Part #
C238237
Package
SOT-23
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.5V 300mA 60dB@(1kHz) 6V 80uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS