AIC1731-28GVTR
MFR.Part #
AIC1731-28GVTR
JLCPCB Part #
C238222
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 0.46uV 1 2.8V 300mA 50uA 55dB@(1kHz) 570mV@(300mA) 7V Fixed Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS