AIC1731-18GVTR
MFR.Part #
AIC1731-18GVTR
JLCPCB Part #
C238221
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 0.46uV 1 1.8V 300mA 35uA 55dB@(1kHz) 7V 800mV@(300mA) Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS