ME2188A33PG
Extended
Manufacturer
MICRONE(Nanjing Micro One Elec)
MFR.Part #
ME2188A33PG
JLCPCB Part #
C236774
Package
SOT-89
Description
-40℃~+125℃ 1 3.3V 300mA 320kHz 7.5uA 900mV~5V Boost Boost Built-in Fixed Yes SOT-89 DC-DC Converters ROHS