ME6211C18M5G-N
Extended
Manufacturer
MICRONE(Nanjing Micro One Elec)
MFR.Part #
ME6211C18M5G-N
JLCPCB Part #
C236671
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+150℃@(Ta) 1 1.8V 200mV@(100mA)、400mV@(200mA) 300mA 30uA 50uVrms 6V 70dB@(1kHz) Enable、Short Circuit Protection Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS