ME6212C18M5G
MFR.Part #
ME6212C18M5G
JLCPCB Part #
C236669
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+150℃@(Ta) 1 1.8V 200mV@(100mA) 350mA 50uA 50uVrms 65dB@(1kHz) 6V Enable Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS