ME6219C13M5G
MFR.Part #
ME6219C13M5G
JLCPCB Part #
C236650
Package
SOT-23-5
Description
-25℃~+85℃@(Ta) 1 1.3V 180mV@(100mA)、380mV@(200mA) 300mA 50uVrms 6.5V 62dB@(1kHz) 65uA Enable Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS