BZT52C20S
Extended
Manufacturer
Jiangsu Changjing Electronics Technology Co., Ltd.
MFR.Part #
BZT52C20S
JLCPCB Part #
C22618
Package
SOD-323
Description
1 Independent 100nA@14V 18.8V~21.2V 200mW 20V 225Ω 55Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS