BZT52C16S
Extended
Manufacturer
Jiangsu Changjing Electronics Technology Co., Ltd.
MFR.Part #
BZT52C16S
JLCPCB Part #
C22617
Package
SOD-323
Description
1 Independent 100nA 15.3V~17.1V 16V 200mW 200Ω 40Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS