EMVY6R3ADA471MHA0G
MFR.Part #
EMVY6R3ADA471MHA0G
JLCPCB Part #
C2166031
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-55℃~+105℃ 10mm 2000hrs@105℃ 450mA@100kHz 470uF 6.3V 8mm ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS