HHXC500ARA560MJA0G
MFR.Part #
HHXC500ARA560MJA0G
JLCPCB Part #
C2162644
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-55℃~+125℃ 1.6A@100kHz 10.5mm 10mm 25mΩ 4000hrs@125℃ 50V 56uF ±20% SMD,D10xL10.5mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS