APXS160ARA390ME61G
MFR.Part #
APXS160ARA390ME61G
JLCPCB Part #
C2162567
Package
SMD,D5xL6.1mm
Description
-55℃~+105℃ 1.82A@100kHz 16V 35mΩ 39uF 5000hrs@105℃ 5mm 6.1mm Polymer ±20% SMD,D5xL6.1mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS