HHXC350ARA470MF61G
MFR.Part #
HHXC350ARA470MF61G
JLCPCB Part #
C2161781
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-55℃~+125℃ 35V 4000hrs@125℃ 47uF 6.1mm 6.3mm 60mΩ 900mA@100kHz ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS