YJQ53G06AQ
MFR.Part #
YJQ53G06AQ
JLCPCB Part #
C20605931
Package
DFN3333-8L
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.85nF 12mΩ@4.5V 2.5V 20pF 31nC@10V 440pF 44W 53A 60V N-Channel DFN3333-8L MOSFETs ROHS