SMBJ33CAQ
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
SMBJ33CAQ
JLCPCB Part #
C20604626
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+175℃ 11.3A 1uA 33V 40.6V 53.3V 600W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS