BZT52B47S
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
BZT52B47S
JLCPCB Part #
C20600002
Package
SOD-323(SC-90)
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA 110Ω 300mW 375Ω 46.06V~47.94V 47V SOD-323(SC-90) Zener Diodes ROHS