5.0SMDJ28CAQ
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
5.0SMDJ28CAQ
JLCPCB Part #
C20599548
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+175℃ 110.1A@10/1000us 28V 34.4V 45.4V 5kW@10/1000us 5uA Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS