SR03700002701KR500
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SR03700002701KR500
JLCPCB Part #
C20501089
Package
Axial
Description
-55℃~+155℃ 2.7kΩ 500mW Metal Film Resistor ±10% ±250ppm/℃ Axial Through Hole Resistors ROHS