MAX16903RAUE33/V+T
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX16903RAUE33/V+T
JLCPCB Part #
C2072806
Package
TSSOP-16-EP
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 1A 2.1MHz 3.3V 3.5V~28V Buck Buck Built-in Fixed Yes TSSOP-16-EP DC-DC Converters ROHS