MAX8640YEXT18+T
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX8640YEXT18+T
JLCPCB Part #
C2071185
Package
SC-70-6
Description
-40℃~+85℃@(TA) 1 1.8V 2.7V~5.5V 2MHz 500mA Buck Buck Built-in Fixed Yes SC-70-6 DC-DC Converters ROHS