IKZA40N120CH7XKSA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IKZA40N120CH7XKSA1
JLCPCB Part #
C20191532
Package
TO-247-4
Description
-40℃~+175℃ 1.01mJ 1.2kV 2.15V@40A,15V 290nC@40A,15V 330W 34ns 360ns 4.7V@0.64mA 5nF@25V 90ns 95A 970uJ TO-247-4 IGBT Transistors / Modules ROHS