IHW40N140R5LXKSA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IHW40N140R5LXKSA1
JLCPCB Part #
C20191006
Package
TO-247-3
Description
-40℃~+175℃ 1.4kV 1.95V@40A,15V 2.02nF 225ns 240uJ 260nC@40A,15V 366W 48pF 4V@0.63mA 57pF 80A TO-247-3 IGBT Transistors / Modules ROHS