SM6NT90A-Q1
MFR.Part #
SM6NT90A-Q1
JLCPCB Part #
C20188918
Description
-55℃~+150℃ 111V 146V 4.11A@10/1000us 5uA 600W@10/1000us 90V TVS Unidirectional SOD-123NT ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS