SMLJ8.5CA-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMLJ8.5CA-TP
JLCPCB Part #
C19996259
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+175℃ 10.4V 14.4V 208.4A 25uA 3kW@10/1000us 8.5V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS