SMLJ40AHE3A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMLJ40AHE3A-TP
JLCPCB Part #
C19996220
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 3kW@10/1000us 40V 46.4A 49.1V 64.5V TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS