SMLJ160A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMLJ160A-TP
JLCPCB Part #
C19996163
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+175℃ 11.6A 160V 197V 259V 2uA TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS