SMCJ1.5KE47CAHE3-TP
MFR.Part #
SMCJ1.5KE47CAHE3-TP
JLCPCB Part #
C19995465
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW 1uA 23.5A@10/1000us 40.2V 49.4V 64.8V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS