SMCJ1.5KE16CAHE3-TP
MFR.Part #
SMCJ1.5KE16CAHE3-TP
JLCPCB Part #
C19995439
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 13.6V 16.8V 1uA 22.5V 67.6A@10/1000us Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS