SMCJ1.5KE15AHE3-TP
MFR.Part #
SMCJ1.5KE15AHE3-TP
JLCPCB Part #
C19995434
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 12.8V 15.8V 1uA 21.2V 71.7A TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS