SMB15J15A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMB15J15A-TP
JLCPCB Part #
C19994274
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 15V 18.5V 24.4V 5uA 61.48A TVS Unidirectional DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS