SMAJ40AHE3-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMAJ40AHE3-TP
JLCPCB Part #
C19993696
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+175℃ 1uA 400W@10/1000us 40V 49.1V 6.2A@10/1000us 64.5V TVS Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS