SMAJ16CAHE3-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMAJ16CAHE3-TP
JLCPCB Part #
C19993180
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+175℃ 15.3A 16V 19.7V 1uA 26V 400W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS