SMA6J6.5A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMA6J6.5A-TP
JLCPCB Part #
C19993021
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+175℃ 11.2V 500uA 53.6A@10/1000us 6.5V 600W@10/1000us 7.98V IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS