SMA6J36CA-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMA6J36CA-TP
JLCPCB Part #
C19992992
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+175℃ 10.3A@10/1000us 1uA 36V 44.2V 58.1V 600W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS