SMA6J18AFL-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMA6J18AFL-TP
JLCPCB Part #
C19992954
Package
DO-221AC(SMA-FL)
Description
-55℃~+150℃ 18V 1uA 20.6A@10/1000us 22.1V 29.2V 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-221AC(SMA-FL) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS