SMA6J17AHE3-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMA6J17AHE3-TP
JLCPCB Part #
C19992950
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 17V 1uA 20.9V 21.7A@10/1000us 27.6V TVS Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS