SMA6J16AHE3-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMA6J16AHE3-TP
JLCPCB Part #
C19992944
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 16V 19.7V 1uA 23.1A@10/1000us 26V 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS