SMA6J15AFL-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMA6J15AFL-TP
JLCPCB Part #
C19992938
Package
DO-221AC(SMA-FL)
Description
-55℃~+150℃ 15V 18.5V 1uA 24.4V 24.6A 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-221AC(SMA-FL) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS