P6KE6.8A-BP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
P6KE6.8A-BP
JLCPCB Part #
C19990541
Package
DO-15
Description
-55℃~+175℃ 10.5V 1mA 5.8V 57A 6.8V TVS Unidirectional DO-15 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS