P5KE33A-BP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
P5KE33A-BP
JLCPCB Part #
C19989987
Package
DO-15
Description
-65℃~+175℃ 33V 3uA 42.2V 500W@8/20us 53.3V 9.4A TVS Unidirectional DO-15 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS