MCU20N10A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
MCU20N10A-TP
JLCPCB Part #
C19988032
Package
DPAK(TO-252)
Description
-55℃~+150℃ 100V 2.258nF 2.5V@250uA 20A 40nC@10V 45mΩ@10V 47W 54pF 62pF N-Channel DPAK(TO-252) MOSFETs ROHS