BZX84C5V6HE3-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
BZX84C5V6HE3-TP
JLCPCB Part #
C19986633
Package
SOT-23
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 1uA@2V 350mW 400Ω 40Ω 5.2V~6V 5.6V ±5% SOT-23 Zener Diodes ROHS