AK1-076C-BP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
AK1-076C-BP
JLCPCB Part #
C19984102
Package
AK
Description
-55℃~+150℃ 135V 1kA@8/20us 20uA 76V 83V Bidirectional TVS AK ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS