5.0SMLJ190A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
5.0SMLJ190A-TP
JLCPCB Part #
C19984036
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+175℃ 16.2A 190V 258V 308V 5uA IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS