IKW40N120CH7XKSA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IKW40N120CH7XKSA1
JLCPCB Part #
C19631203
Package
TO-247-3
Description
-40℃~+175℃ 1.2kV 1.69mJ 108pF 120ns 2.15V@40A,15V 290nC@15V 29pF 330W 336ns 36ns 4.7V@0.64mA 5nF 82A 920uJ TO-247-3 IGBT Transistors / Modules ROHS